Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
A székely fájdalmak útja az Udvarhely melletti Szejkefürdőn járható végig, s időben a székely honfoglalástól mindmáig tart. Kétméteres sziklatömbök kifaragva, rajtuk megjelölve a néhány fájdalomidéző címszó: Ítélet, Megterhelve, Megbotlás, Találkozás, Segítség, Együttérzés, Felbukva, Vigasztalás, Összeomlás, Megfosztás, Megfeszítés, Elhagyatva, Gyászban…
Ez a Kálvária-út egyebet is tartogat, ami letaglóz és felemel, megvigasztal és elkeserít egyben, mert a kétméteres sziklatömbökbe a képzőművész belevéste a magyar, a székely élettörténet legnagyobb csalatkozásait, veszteségeit, erkölcsi mélypontjainak időpontjait. És így végiggyalogolva a történelem nagy stációin, felrémlik bennünk az a múlt, amelyre akár büszkék is lehetnénk maradéktalanul, ha nem idézne fel bennünk a jövőnket is elködösítő érzéseket.
Hadd soroljam fel ezeket a stációkat:1241–1242 – tatárjárás, 1526. augusztus 29. – Mohács, 1562 – Székely Támadt, Székely Bánja, 1596 – „Véres Farsang”, 1690 – az Erdélyi Fejedelemség megszűnése, 1711 – a székely hadrendszer megszűnése, 1764. január 7. – Madéfalvi veszedelem, 1849. augusztus 1. – Nyerges-tetői csata, 1916. augusztus 27. – betörés Erdélybe, 1920. június 4. – Trianoni békediktátum, 1944. augusztus 26. – Úz-völgyi csata, 1947. február 10. – Párizsi békeszerződés, 1956. november 4., 2004. december 5. – e két utóbbi keserves dátum túl közel esik hozzánk, magyarázni tehát nem szükséges.
Íme, itt áll előttünk a magyar történelem, kiterítve Orbán Balázs székelykapui közelében, az erdélyi legendárium nagyméretű alkotása felnagyítójaként, a székely történetben kiemelkedő szerepet játszó és vállaló Ugronok sírboltja szomszédságában, és ha ezt az időtávot a maga tizennégy megállójával végigjárjuk, felsejlik előttünk egész népünk sok tragédiával jelzett, de jóval több győzelmet jelentő múltja. A honlapon, ahonnan mindezt leolvastam, azt is megjegyzik, https://travelwithgirls.com hogy a Székely Kálvária első ünnepi bejárása Kisboldogasszony ünnepén tíz esztendővel ezelőtt, azaz Mária születésnapján történt, s azóta sokan megfordulnak itt, akik erőt, kitartást, megbocsátást, feloldozást keresnek.