Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Egy brüsszeli jelentés, amelyet Navracsics Tibor, az Európai Bizottság kulturális és ifjúságügyi biztosa irányítása alatt dolgoztak ki, elmarasztalja Romániát, kiemelve a tanügyi rendszer hiányosságait. Nem meglepetés, a 3,7%, amit országunkban oktatásra-nevelésre fordítanak, vajmi kevés. Az, hogy a törvény réges-rég 6%-ot ír elő, említésre sem méltó, mert mi az, hogy törvény? Nem mai az anekdota, de elmondom: egy svájci politikus a tengerészeti tárcát kéri a miniszterelnöktől. – De hát Svájcnak nincs tengere, minek kellene tengerügyi minisztérium? – Miért ne, ha Romániának van igazságügyi minisztere?
Ismerjük a magyarázatot: szeretnének többet költeni, de kell a pénz másra. Például honvédelemre, kezdetnek mintegy tíz milliárd dollár, mert ugye az oroszok alig várják, hogy elinduljanak bekebelezni először minket, majd Grönlandig és Alaszkáig meg se állnak. Ilyenkor eszembe jut a legendás Klebelsberg Kunó mondása: „egy ország igazi honvédelmi minisztere a kultuszminisztere”. Ez a fura, idegen hangzású nevű gróf volt a legmagyarabb vezető, áldott keze alatt az ország vagyonának több mint egytizedét fordították népnevelésre, és a gazdaság egyáltalán nem szenvedte meg a befektetést, sőt, mintegy évtizeden belül mérnökök, tudósok békés serege gazdasági csodát valósított meg a nagyvilág ámulatára.
Összeszorul a szívem látva, hogy tanárok elbocsátásával vagy magyar tanítók ingyen dolgoztatásával akarnak spórolni nagyjaink. Én átéltem az időket, amikor úton-útfélen hangoztatták, hogy a produktív–termelő szakmákat kell ösztönözni. Mi, pedagógusok nem voltunk produktívak, a mi kezünkből nem jött ki egy cső törökbúza, de még egy csavar sem, tehát kuss. A szellemi munka, maga a szellem lenézése borzalmas böszmeség.
Sztálin tette fel a kérdést: hány hadosztálya van a pápának? Nézzük meg Dél-Koreát. A háború után a földet kaparták ehető gyökereket kutatva, ma, hála az oktatási befektetéseknek, elözönli a nyugat piacait. De tegyük hozzá, a valamikor buddhista keleti államban olyan keresztény ébredés zajlik, hogy némely templomban hajnali ötkor is tartanak istentiszteletet, hogy estig mindenki elférjen. Mert – Sztálin felvilágosítására – a szellemnek igenis megvan a maga hatalmas hadosztálya.