Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Az ember sokfelé jár-kel, megfigyel, érdeklődik, s mindig ugyanoda lyukad ki, ugyanazt a kérdés fogalmazódik meg benne: miként lehet, hogy itt ezt tapasztalja, amott egyebet, s összehasonlítást is tesz a tapasztalatok alapján. A minap Székelykeresztúrra vezetett az utam, s eszembe jutott a pár esztendővel ezelőtti, háborús bombázás utáni képet mutató főutca, ahová gépkocsival tényleg csak azok merészkedtek be, akik odavalósiak, avagy halaszthatatlan dolgaik oda vezérelték. Most mintha csoda történt volna! Nyoma sincs a hajdani kátyúknak, nincs lezárt útszakasz, nincsenek felkörmölt aszfaltrétegek, nincs por, piszok sem a járdákon, sem az út szélén, mintha ünnepre öltözött volna a város.
Különösebb zaj sincs, az épületek legtöbbjét mintha aznap varázsolták volna újjá. A főtér teljes hosszában virágerdő, a parkosított részen kis lugasok, díszbokrokkal, magasra növő virágokkal elkerített pihenőhelyek, diszkrét utalással arra, hogy itt a leghevesebb napsütésben is simogató árnyra lelnek a csendesen beszélgetni akarók. Az erre tévedt sétálónak, a fáradt utasnak nem kell attól tartania, hogy megzavarják pihenését, esetleg pajkos fiatalok kinevetik.
Jó volt pár órát ott tölteni, megcsodálni a nagyon szépen karbantartott épületeket, amelyek bármelyik „gőgös” városba beillenének. Igaz, itt annak idején nem bontottak, legalábbis a főtéren nem, s a valamikori polgári házak ma régi ragyogásukat visszakapva ragadják meg az arra járók figyelmét.
Lehet, ez az írás nem születik meg, ha nem is olyan rég nem bosszankodtam volna a Barótra vezető megyei út kritikán aluli állapota miatt, ami viszont csak bevezető volt ahhoz, amit bent a városban érzékeltünk. Erdővidék központja ennél többet érdemelne. Keresztúr körülbelül akkora, mint Barót, de a távolság közöttük, legalábbis az útviszonyok tekintetében, mérhetetlenül nagy. Nem ártana időnként arra is figyelni, hogy ők hogyan is csinálják? Valami titka csak van annak, hogy egyik helyen megy, a másik helyen meg döcög.