Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Vallásóra után szólított be Jakab tiszteletes úr a belső szobába, s mutatta meg a könyves szekrényt, amelyben ott sorakoztak számomra alig ismert írók gyönyörű külsejű könyvei. Érdekesnek tűnt, hogy másokat nem hívott, de jól esett a megkülönböztetés. Igaz, én tudtam legjobban a kátét, s talán még énekelni is jobban tudtam a többieknél. Csak jóval később, amikor az a könyvtár talán már nem is létezett, tudatosult bennem a nagy titkolózás oka. Azokon a polcokon a lelkészünk fejére bajt hozható kiadványok sorakoztak, Herczeg Ferenc, Nyírő József, Tamási Áron, Bánffy Miklós, Kemény János…
A tiszteletes úr elsőnek Tamási Áron Ábelét nyomta a kezembe, azzal, hogy ezt édesapád is olvasta, s meghagyta, senkinek oda ne adjam, de legalább három nap múlva jelentkezem vele. Most, annyi idő múltán, annyi diáknemzedék tanáraként megtudtam, miért is tud mesélni majdnem minden tanuló Ábelről és csalafintaságairól, s ha sokan nem is sejtik, merre van Csíkcsicsó, azért a hargitai rengetegbe „száműzött” fiatal székely legény sorsa mindannyiukat megérinti…
Sepsiszentgyörgyre kerülve aztán szinte minden évben megcsodálhattam a nagy mesélő gyönyörű szavait: két irányból szálltak felénk megismételhetetlenül csillogó művészetének gyöngyei, egyrészt a színház jóvoltából, másrészt pedig Gazda József kovásznai diákszínjátszóinak köszönhetően. Mind a színház, mind a kovásznai csapat eljátszotta az író mindegyik darabját, s akinek alkalma volt ugyanazt a színművet mindkettőjüktől látni, elámulhatott, hogy Tamási mennyire mindannyiunké: a színházbeliek tudatos művészi építkezése nyomán megszületett színpadi előadás mellett nem törpült el a diákszínjátszók Tamási írásainak más rétegeit feltáró igyekezete.
Most, 120. születése napján fel kell elevenítenem a Vele való találkozásaim legtragikusabbját, a temetését. Minden titkolózás dacára a teljes falu, fél Udvarhely, az erdélyi magyar értelmiség jó része ott szorongott a templomkertben, annak dacára is, hogy bizonyára nagy számban ideküldte embereit az állambiztonsági hivatal is. A két cserefa között tátongott a sír, székelyruhás falusfelek vállukon hozták a koporsót ki a templomból, és megejtően felemelő volt az a síri csend, amely akkor, a nagy székely író sírba eresztésekor ereszkedett a farkaslaki temetőre.