Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Mikor Apponyi Albert gróf, a magyar delegáció vezetője tudomásul vette Magyarország igazságtalan halálos ítéletét azt mondta: „Önök most megásták Magyarország sírját, de Magyarország ott lesz a temetésén mindazon országoknak, amelyek most itt megásták Magyarország sírját.”
Azt állították, hogy az Osztrák-Magyar Monarchiát azért kellett szétrobbantani, mert sok nemzet felett zsarnokoskodó állam volt. Erre fel egy zsarnok állam helyett összehoztak négyet, Ausztria mellett különböző nemzetiségekből Jugoszláviát, Csehszlovákiát és Romániát. Hogy rohamosan közeledik június 4-e, amikor 99 évvel ezelőtt aláírták a trianoni békeszerződést, egy gyorsleltár mutatja, hogy aminek szét kell esnie, az szét is esett. Előbb a délszláv állam hullott darabjaira, majd az Edward Benes külpolitikai aknamunkájának köszönhetően összetákolt Csehszlovákia. A kezdetkor kézzel-lábbal kapálóztak az ellen, hogy bármelyik utódállamban népszavazást tartsanak. Benes ki is mondta, népszavazás esetén ezek soha nem jöttek volna létre.
Az első világháborúban győztesek sem érzik jól magukat, mintha kezdene beteljesedni az Apponyi-jóslat. Sokáig úgy látszott, Franciaország fog elsőnek darabjaira hullani. A korzikaiak mozgolódtak és a bretonok is újból feléledtek. A bombarobbanás azonban Nagy-Britanniához van közelebb. A Brexittel felerősödtek a szigeten lévő államok, Skócia, Wales és Észak-Írország függetlenségi törekvései, most látják idejét az Angliától való elszakadásnak. Főleg a skótok és az írek állnak közel ehhez. Őszintén szólva nem hiszem, hogy a magyarok sírnának azért, hogy a fennhéjázóan viselkedett népek is megérzik, mit jelent az ország szétcincálása. És tudniuk kell, hogy mindez az ő trianoni viselkedésüknek köszönhető. Megmutatták a világnak, hogy a birodalmak szétszakadhatnak, szétszakíthatók. Akik megásták akkor Magyarország sírját, most a sír szélén állnak. Tempora mutantur.