Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Ki hitte volna? Én tényleg ilyesmit még nem láttam: az almafa, amelyik idén csak pár gyümölcsöt termett, virágba borult. Még szeptember elején történt, hogy egy-két virág megjelent a szomszédos kertben, kicsi unokám tavaszra gyanakodott, mert hiszen ő úgy tudja – mi is egyébként –, hogy tavasszal virágzik az almafa. És micsoda kép: a fa tetején ott nevet ránk két-három érett gyümölcs, ez volt az idei termés, körülöttük pedig minden csupa virág!
A amint kitekintek az ablakon, látom, a meggyfa is kivirult. Pedig ő nem fukarkodott az idei terméssel sem. Az almafáknál még elfogadható, hogy ha későre is, de legalább virágzásukkal kárpótolni akarnak a terméketlenségért. Azt is furcsállottuk, hogy szűk körletünket leszámítva mindenfelé hatalmas almatermésről beszélnek – örök titok marad, legalábbis számomra, miért került el bennünket a termés istennője. És most, lám, utólag megörvendeztetett a természet olyasmivel, ami ritkán adatik meg. Elkönyveltük, hogy az aranyeső kibomlott, s el is hervadt hamarosan, erre az alma- és meggyvirágzásra azonban nem számítottunk.
Az első virágok megjelenése után így minden reggel azzal kezdem, hogy kitekintek az ablakon, s ha kezdetben, a hónap elején még számolgattam is, hány fehér virággal lettünk gazdagabbak, ma már az ágakat nézem, melyik nem fehéredett még meg. Önkéntelenül Janus Pannoniushoz fordulok, aki a meg nem értettségét hajdanán, a 15. század közepén egy ilyen, természetellenesnek tűnő jelenséggel érzékeltette: „Herkules ilyet a Hesperidák kertjébe’ se látott,/ Hősi Ulyxess sem Alcinous szigetén./ Még boldog szigetek bő rétjein is csoda lenne,/ Nemhogy a pannon-föld északi, hűs rögein./ S íme, virágzik a mandulafácska merészen a télben,/ Ám csodaszép rügyeit zuzmara fogja be majd!” (Egy dunántúli mandulafáról). Vajon mit rejteget, mit hoz, mit varázsol még ide ez a megkésett, de azért pompás virágzás?