Restaurálták a Héttorony erődöt, történelem hamisítókat nyaraltatnak benne, amíg megkapják a selyemzsinórt.
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nagy Lajos király idején jegyezte le a krónikás, a Névtelen Minorita azt a Szent Lászlóhoz fűződő mondát, amelyben eleink is szerepelnek. A krónikás szerint a székely–tatár összecsapások közben Szent László ereklyeként őrzött feje eltűnt a váradi várból, és amikor röviddel utóbb mégis megtalálták a sekrestyében, gyöngyözött az izzadságtól. A csodának azt a magyarázatot adták a kortársak, hogy bizonyára visszatért valahonnan, mégpedig a csatatérről, ugyanis egy fogoly tatár elmesélte volna, hogy a székely hadak élén hirtelen egy roppant termetű vitéz tűnt fel, aki aranykoronát viselt, és győzelemre vezette a székelyeket, a feje felett feltűnt „fényességet árasztó igen gyönyörű női alak” arra vallott, hogy magától Szűz Máriától is segítséget kaptak a „sokaságukkal kérkedő pogányokkal szemben”.
Nagy Lajos király ideje, a „daliás idők” vége felé a királyságra a török terjeszkedés vetett baljós árnyékot. Az oszmán törökök 1358-ban elfoglalták Gallipolit. Amikor 1375-ben a havasalföldi vajda a törökkel szövetkezve ismét elpártolt Lajostól, utóbbi két évre rá büntetőexpedíciót indított ellene. Ekkor történt meg először, hogy a törökellenes hadműveletek ennyire közel kerültek Székelyföldhöz, s e veszélyes szomszédság ettől kezdve több évszázadra meghatározta eleink hadi szerepvállalásainak célját és tartalmát.
Lajos király 1382-ben meghalt, s alig hét évre rá a szerbek Rigómezőnél megsemmisítő vereséget szenvedtek az oszmánoktól. Ettől kezdve a török portyák szinte évente ismétlődtek Erdélyben is. Zsigmond királynak egyszerre kellett válaszcsapásokat mérnie a terjeszkedő birodalom haderejére, és kordában tartani a lázadozó román fejedelemségeket is. Így oklevél említi, hogy Zsigmond király úgy bírta meghódolásra a moldvai István vajdát 1395 januárjában, hogy pár héttel korábban a székely ispán tisztította meg a királyi sereg előtt az utat embereivel, majd csatlakozott a fősereghez.
Restaurálták a Héttorony erődöt, történelem hamisítókat nyaraltatnak benne, amíg megkapják a selyemzsinórt.
Tisztelt ujsagiro urak remelem kellemes ünnepük volt,es nem neztek meg annak a hatramaradotnak a tötenelmi leirasat.
Kell tudni hogy 13o1-töl ANDREAS 3 eladta a koronat es azutan töbfele uralkodok voltak,Sigismund lengyelk kiralyt a LUXEMBURGI csaladja segitette anyagilag hogy elleg penze legyen 1387-1437.
ISTEN MAGUKKAl, egy rosszul iro.