Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Nem hallgat arról sem, hogy a letűnt rendszer fenntartóinak uralmi törekvései 1990 után sem szűntek meg, s azoknak az új Alaptörvény elfogadásáig nem sikerült gátat szabni. Az Orbán Viktor, Kövér László s további hat fideszes, illetve KDNP-s politikus által benyújtott szöveg a 2012 előtti korszakot posztkommunistaként jelölhető időszaknak nevezi.
Az ünnepi ülésről az ellenzék nagy része távolmaradt, kivételt csak Volner János független képviselő és Dúró Dóra, a Mi Hazánk képviselője jelentett. Volner igennel szavazott, Dúró Dóra nemmel; utóbbi azzal indokolta ellenszavazatát, hogy a nyilatkozatban a kisiklatott rendszerváltást a szentistvánihoz hasonló teljesítménynek nevezik.
A kommunista utódpártok, az MSZP és a DK, illetve fullajtárjaik, az LMP, a Momentum, a Jobbik és a Párbeszéd távolmaradása nem meglepetés, hiszen bármit is hazudnak a múlthoz való viszonyukról, ténykérdés, hogy ma is tőlük kell félteni a rendszerváltás legfontosabb vívmányát, az ország függetlenségét, ők azok, akik rendszeresen feljelentik Magyarországot Brüsszelben, akik az Egyesült Európai Államokban oldanák fel a megmaradt magyar szuverenitást. Nyilvánvaló, hogy a ballib ellenzék részéről az lett volna a demokratikus eljárásmód, ha részt vesznek a gyűlésen, majd nemmel szavaznak, de ők, akik évek óta a lehető legkonfrontatívabb politikát képviselik a kormánnyal szemben, ezt nem találták elég hangsúlyosnak.
Ők azok, akik a minél rosszabb, annál jobb elv mentén igyekeznek minél többet ártani. Most például, amikor Soros György a világjárványt kihasználva soha le nem járó kölcsönt akar az Unióval elfogadtatni, a nyilvánvaló politikai befolyásszerzés ezen arcátlan kísérletét éppúgy mentegetik és félremagyarázzák, mint a korábbit, mely Európa migránsokkal való betelepítéséről szólt, s melynek megvalósítása folyamatban van ma is.