Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Már a leváltott egészségügyi miniszter, bizonyos Victor Chostache be akarta vezetni, hogy a romániai kórházakat magánkézbe adják, de akkora volt az ellenállás, hogy leváltották, és újat neveztek ki Nelu Tătaru személyében. Pedig nem egy minisztertársának más volt a véleménye.
Florin Cîţu pénzügyminiszter a napokban kifejtette, hogy miként képzelik el a jövőt. Az európai bizottság jelentésére hivatkozva olyan vadliberalista társadalmat vázolt fel, amilyenről még nem is hallottak ezen a vidéken. Szerinte mindent el kell vetni, ami régi volt, és újat kell bevezetni.
Elsősorban az oktatást és az egész egészségügyet magánosítani kell, minél hamarabb. Utána a kereskedelemben és a mezőgazdaságban fel kell számolni a kis üzleteket, farmokat, hiszen ezek szerinte nem életképesek. Zéró prioritást kell élveznie az életképes magánszektornak. „Hagyjuk a propagandát, hogy az oktatás és az egészségügy az elsődleges” – jelentette ki. –„Huszonnyolc évig ezt hajtogatták, és minden reformnál csak a pénzről volt szó, hatalmas összegek mentek oda, de ez nem látszik.”
Úgy véli, az sem helyes, hogy az IT-sek meg az egészségügyiek nem fizetnek adót. „Mindenkinek fizetnie kell, mert egyenlők vagyunk a törvény előtt, de nem a finánc előtt.” Egy erős magánszektor az állami szektorra is hatni fog. Ami az öregek pénzét illeti, fejleszteni kell a magánnyugdíjalapokat, azokat pedig kötelezővé kell tenni. Több kerüljön ide, mint az állami alapba, mert ha nem, a mi nyugdíjainkat veszélyeztetik. Ezen felül fel kell emelni a nőknél és a férfiaknál is a nyugdíjkorhatárt, mert jönni fog a „dekrét” utániak ideje, amikor annyi pénz kellene, amennyit az állam nem tud összeszedni.
Addig, amíg Florin Cîţu teljes mellhosszal nekikezd a megvalósításnak, akad néhány kérdőjel. Csak magánkórházakkal mit tett volna a Covid19-járvány idején? A sok falusi gyerek, akinek nincs pénze, hol tanulhat? Vagy marad spárgaszedőnek (mint ahogy ő is maradhatott volna)? Mi lesz, ha az emberek a nyomorig elszegényednek, ezeket és a nyugdíjasokat éhhalálra ítéli? Persze, máshol is van liberalista társadalom, de az demokratikus liberalizmus. Nem is szólva arról, hogy nem egy országban baloldali pártok kormányoznak, és senki nem mondja, hogy ott nincs kapitalizmus.