Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
„A magyarországi kormány – és valószínűleg ennek hatására az RMDSZ – a születési számokat mesterséges ösztönző intézkedésekkel szeretné megnövelni térségünkben.” És ez gazdasági szempontból fölöttébb káros, mert „jóval a potenciális szintje alá csökkenti az egy főre eső nemzeti jövedelmet” – állapítja meg Markó Balázs a Transindex internetes portálon december 27-én közzétett írásában. És egyértelművé teszi, hogy a jelenlegi magyar kormány juttatásokat és kedvezményeket magába foglaló családpolitikáját a „mesterséges ösztönző intézkedések” közé sorolja. Ugyanakkor „mesterséges népességnövelésnek” tartja azt is, amikor „olyan forrásokat von el az állam a gazdaságból, amelyeket más, termelékeny projektekre költött volna a magánszektor vagy maga az állam.”
Véleménye alátámasztása végett Markó közismert közgazdászok és gazdasági szakemberek elméleteire és megállapításaira hivatkozik, ami önmagában nem lenne baj. Az viszont már igen, hogy fejtegetése során a házasság intézményének bonyolult kapcsolatrendszerét gazdasági kérdéssé csupaszítja. Hogy száraz matematikai feladatként kezeli a keretei között felmerülő és megoldandó gondokat. A párválasztásnak, családalapításnak és utódnemzésnek ugyanis elsősorban érzelmi és biológiai összetevői vannak. Hiszen nem termelő eszközök, hanem lélekkel és tudattal rendelkező értelmes lények vagyunk.
Éppen ezért a szerző szemlélet- és gondolkodásmódja sértő az emberiségre nézve. De nemcsak sértő, hanem egyben veszélyes is, mert a gyermekes családok támogatásának mértékét az egy főre eső nemzeti jövedelem nagyságának függvényévé tenné. Ez viszont óhatatlanul a fajfenntartást biztosító születések számának csökkenéséhez, vagyis hosszú távon kipusztuláshoz vezet. Azok esetében legalábbis, akik elfogadják és gyakorlatba ültetik e végzetes eszmefuttatás következtetéseit és ajánlásait. Vagy talán ez is a cél? Tudományos köntösbe öltöztetett beteges elméletek terjesztésével bírni rá minket az önpusztításra?
Bármilyen belső és külső sugallatok vezérelték is a cikk íróját, mi ne feledjük, hogy véges emberi létünknek a családunk, valamint a szűkebb és tágabb közösségeink körében felénk áradó szeretet ad értelmet a Földön. És a génjeinket magukban hordozó utódok világra jövetele.