Feladatunk a Kárpát-medencében
„Aztán nemcsak anyagi, de szellemi létünknek is kell valami táplálék… Mi ösztönözhet...
A Székely Hírmondó terjesztését szeptember 1-jétől új csapat vette kézbe. Tudjuk, az utóbbi időben akadtak gondok a lapkézbesítés terén, remélhetőleg ezeket mielőbb orvosolni tudjuk, ezen dolgozunk. Addig is annak érdekében, hogy a jövőben zökkenőmentesen tudjuk eljuttatni postaládájába kedvenc napilapját, kérjük, legkésőbb az adott hónap utolsó napjáig rendelje meg a Székely Hírmondót a következő hónapra.
További jó hírrel is tudunk szolgálni: szeptember 12-től újra megnyitjuk sepsiszentgyörgyi ügyfélszolgálatunkat a Csíki u. 7. sz. alatt, ahol hétköznap 8 és 16 óra között állunk rendelkezésükre: apróhirdetést adhatnak fel, lapokat, folyóiratokat rendelhetnek meg, de minden téren igyekszünk a segítségükre lenni. A kézdivásárhelyi ügyfélszolgálat változatlanul a Függetlenség u. 1. sz. alatt működik ugyancsak 8 és 16 óra között.
Amennyiben a Székely Hírmondót többször is késve vagy netán egyáltalán nem kapja kézbe, kérjük, hívja bizalommal a 0728.048.136-os telefonszámot.
A Prima Press Kft. terjesztési osztálya nevében:
Balogh Kinga
Kormánykörök néhány százezer, a Jobbik egyenesen egymillió hektárról beszél, hogy kicsúszott a magyar állam ellenőrzése alól. Romániában ugyanígy dobálóznak a számokkal, de ez olyan, mintha találgatnánk, hány euró van Fane Spoitoru zsebében.
Leírtam már véleményemet: a termőföld országaink legnagyobb kincse, minőségben messze felülmúlja Nyugat-Európa agrárterületeit. Ott a mezőgazdaság mégis kifizetődő ágazat a magas állami támogatások miatt. Nem csoda, hogy az ügyeskedők szívesen vásárolnak területet minálunk, ahol ára töredéke az ottaninak.
Akié a föld, azé a jövő. A modernkori Izrael úgy indult el államalapítási útján, hogy zsidó telepesek földeket vásároltak a helyi arab lakosságtól. Figyeljük meg, amíg nyugaton #metoo meg melegjogi botrányokra pazarolják az energiát, Kína darabonként felvásárolja Afrikát. A szerencsétlen helybeliek örvendenek az aprópénznek, hát még, ha nagyobbacska pénzért dolgozhatnak egy kínai tulajdonú gyáracskában, és lassan testüket-lelküket eladják a távolból jött „jótevőiknek”. (Arról nem beszélve, hogy egy esetleges háborúban… brrr!).
Azért némi optimizmust becsempésznék az aggasztó hírek közé. A dolognak létezik egy jó oldala is. Ha az államoknak, illetve állampolgároknak tulajdonuk van más országokban, az csökkenti a konfliktusveszélyt. Nehezen elképzelhető egy háború Belgium és Hollandia között, amikor belga vállalatok úgy működnek Rotterdamban, mint otthon, és senki nem bolond lebombázni olyan földet, amelynek a fele úgyis az övé. Magyar királyok időnként birtokokat adtak a moldvai és havasalföldi uralkodóknak, inkább legyenek szövetségesek a török ellen, minthogy a fosztogatásokat takargassák.
És amikor belefáradva a kölcsönös felkoncolásba, őfelségeik megegyeztek: a te fiad elveszi az én unokahúgomat, hozományként adok neki harminc falut, az én öcsém pedig megszabadít a te vénkisasszony sógornődtől, ha nekem adod azt a szép kastélyt, az nem volt zsebszerződés? De legalább egy ideig nem püfölték egymást.
Zubreczky Antal